Čo je mezoterapia

Podstatou tejto metódy je nanesenie účinnej látky (najčastejšie kyseliny hyaluronovej) na pokožku po predchádzajúcom intenzívnom rolovaní mikroihličkami po pleti. Na pokožku sa priloží derma-rollerový valček, ktorý má na sebe rôzne dlhé mikroihličky. Povrchovo pôsobiaci derma-roller zasahuje určitú vrstvu pokožky, uľahčuje prienik aktívnej látky do pleti a súčasne pôsobí ako špeciálna masáž podporujúca tvorbu kolagénu.

Najúčinnejší spôsob na domáce použitie:

1. dezinfekcia a vyčistenie pleti/pokožky http://www.derma-roller.sk/dezinfekcia-2/ 

2. rolovanie derma-rollerom po pleti smermi podľa návodu

3. aplikácia ampuliek - kyselina hyalurónová, kolagén atď - intenzívna kúra, nechať vsiaknuť do pleti http://www.derma-roller.sk/pletove-ampulky/

4. následne použiť sérum s obsahom kolagénu alebo kyseliny hyalurónovej (môžete striedať) - nechať pôsobiť a vsiaknuť http://www.derma-roller.sk/pletove-sera/

5. ošetrenie krémom podľa typu pleti a pre intenzívnejší účinok aj s kyselinou hyalurónovou http://www.derma-roller.sk/pletove-kremy/

6. dezifenkcia derma-rollera http://www.derma-roller.sk/dezinfekcia-2/

 

Na čo je derma-rollerová mezoterapia vhodná?

  • Obnova mladistvého vzhľadu pokožky - revitalizácia pleti, obnova tonusu, rehydratácia spevnenie kontúr tváre

  • Potlačenie drobných a stredných mimických vrások v oblasti tváre a krku aj dekoltu

  • Hyperpigmentácia – Zosvetlenie pigmentových škvŕn a škvŕn po tehotenstve

  • Hypotrofické jazvy – potlačenie hypotrofických jaziev, zníženie ich hĺbky

  • Hyperlipotrofie ( celulitída ) – Redukcia „pomarančovej kože“ hlavne v oblasti slabín a stehien

  • Strie – Podpora tvorby kolagénu , ktorý obmedzuje rozvoj jazvičiek v podkoží.

  • Trudovitá pleť po akné – Zjemnenie a vyhladenie pleti.

  • Podpora rastu vlastov

Pôsobenie derma-rollera je založené na schopnosti podporovať vlastnú regeneračnú aktivitu organizmu. Vstup mikroihlíc do kože stimuluje nervové zakončenia v škáre a podkoží, no ihlice sú tak tenké, že pri doporučenom spôsobe použitia nevyvolávajú poškodenie pokožky. Tým zostáva zachovaná ochranná funkcia pokožky. Napriek tomu stimulácia koncových nervových zakončení spúšťa celú škálu fyziologických reakcií, ktoré vedú k procesu hojenia.

Regulovaná tvorba predovšetkým kolagénových vlákien pomocou derma-rolleru vedie k spevneniu škáry a k vyplneniu atrofických jaziev. Tieto jazvy môžu vznikať napríklad po zápaloch kože typu akné, po ovčích kiahňach, alebo ako dôsledok hlbších kožných infekcií, prípadne ako poúrazové následky. Jeden vpich ihlou nemôže ovplyvniť atrofické jazvy. Avšak tisíce mikroihličiek na valci derma-rolleru vyvolajú proces novotvorby kolagénu.

Výsledky na pleti spravidla klientky pozorujú už druhý týždeň po zákroku. Pre optimálne navodenie účinku kúru robíme 40 dní 2-3x to týždňa s použiťím ampuliek a sér a následne pre zachovanie účinku 1x do týždňa s následným použitím séra a krému.

Kontraindikácie

Výkon peercing-dermarollingu sa môže previesť iba na zdravej pokožke.

Relatívne kontraindikácie

Tehotenstvo, kojenie, kožné ochorenie prebiehajúca mimo miesta aplikácie , poruchy zrážanlivosti krvi, výrazne stresový typ človeka.

Absolútne kontraindikácie

Kožné ochorenie prebiehajúce v mieste aplikácie, akútne prebiehajúce ochorenie, ochorenie ovplyvňujúce funkciu imunitného systému, solárny erytém, známa citlivosť na niektorú zo zložiek aplikovaných prípravkov.