Návod na použitie

Aplikácia DERMA ROLLER mezoterapie je jednoduchá a pokiaľ je dodržiavaný postup podľa návodu, zvládne ju bez problémov každý.

NÁVOD NA POUŽITIE: PLEŤ - TVÁRE A KRKU

Predtým, ako prvý-krát použijete DERMA-ROLLER, by ste mali vedieť: Nikdy na valček nevyvíjajte príliš velký tlak! Každá pokožka je inak citlivá. Pokiaľ si Vaša pokožka na ošetrenie nezvykne, môžete pociťovať ľahké brnenie alebo štípanie (v tomto prípade sa doporučuje na skľudnenie užiť kvalitný po-opaľovací krém). Je to prirodzený proces.

Používajte dvakrát až trikrát do týždňa podľa tolerancie.

Predtým ako začnete s terapiou, dbajte na vytvorenie sterilného prostredia pri aplikácii mezoterapie:

- dôkladne si umyte ruky pod tečúcou teplou vodou s použitím mydlových prípravkov

- dôkladne umyte miesto, kde bude terapia aplikovaná, a pripravte si:

  • DERMA-ROLLER
  • Anti-bakteriálny prostriedok na dezinfekciu alebo antiseptické obrúsky
  • Misku so studenou vodou
  • Umývaciu žinku
  • Čistý uterák
  • Kvalitný hydratačný krém alebo sérum (s obsahom vit. A, C, kolagénu atď.), ampulky pre intenzívnu kúru

Dôkladne umyte pred aplikáciou miesto terapie najskôr vlažnou vodou a použite dezinfekčný prostriedok (napr. sprej Mikrozid), osušte, vyčkajte minimálne 1 minútu, v prípade, že chcete zmierniť pocit bolesti pri použití DERMA-ROLLERA použite krém Emla na znecitlivenie pleti, nechajte ho pôsobiť 10 minút, zotrite a následne omyte miesto terapie studenou vodou bez použitia ďalších prípravkov, osušte, a aplikujte terapiu. 
Za použitia jemného tlaku rolujte valčekom DERMA-ROLLER 4 krát každým smerom cez danú oblasť - vertikálne, horizontálne a oboma smermi diagonálne. Pamätajte prosím na to, že epidermis v oblasti okolo očí, nosa a hornej pery je omnoho tenší než v ostatných oblastiach. Preto buďte pri ošetrovaní týchto oblastí obzvlášť opatrný. Pre dosiahnutie lepšieho výsledku aplikujte na Vašu pokožku po aplikácii Ampulky s obsahom kyseliny hyalurónovej, kolagénu alebo iných účinných látok (môžete striedať) http://www.derma-roller.sk/pletove-ampulky/ a/alebo sérum http://www.derma-roller.sk/pletove-sera/ podľa toho, akú intenzívnu kúru a rýchlu obnovu pleti chcete dosiahnuť. Po aplikácii je ideálne použiť ešte krém s obsahom kolagénu alebo kyseliny hyalurónovej http://www.derma-roller.sk/pletove-kremy/.  Viditeľné výsledky sú už po 4-6 týždňoch pravidelnej mezoterapie. Ak sa Vám pokožka začne šupinatiť, je to dobrý signál obnovy, pomôžte jej použitím jemného peelingu alebo jemnejšej exfoliačnej emulzie na odstránenie odumretej vrsty.

Valček sa pri intenzívnej 40 dňovej kúre a následnom používaní 1x do týždňa otupí zhruba za 1 rok. Potom je potrebné ho vymeniť, s menej ostrými ihličkami sa jeho účinok totiž znižuje.