Rady a tipy

Najnovší trend z Hollywoodu: miesto botoxu hadí jed!

Syntetické hadie sérum sa stalo najobľúbenejšou zložkou krémov proti vráskam. Botox už proste nefrčí a dnes vypína pleť účinok hadieho jedu. Trendu hadieho jedu prepadol nielen Hollywood, ale celý svet.

Syntetickú podobu hadieho jedu vyvinuli vedci vo Švajčiarsku pod názvom SYN-AKE. SYN-AKE napodobňuje paralyzujúce účinky pravého hadieho jedu. Pôsobí ako veľmi slabé anestetikum, ktoré uvoľňuje tvárové svaly a tak predchádza vzniku vrások. Na rozdiel od botoxu umožňujú prípravky s hadím jedom pohyb tvárových svalov a mimiku, ale zároveň zmenšujú vrásky a paralyzujú svaly, ktoré ku vzniku vrások vedú.

Anti-age krémy s prídavkom hadieho jedu vyhladzujú vrásky ženám na celom svete a patria medzi ne aj hviezdy ako Gwyneth Paltrow, Kate Moss alebo Victoria Beckham. Klinické štúdie, ktoré boli vykonané na 45 dobrovoľníkoch dokazujú, že pri aplikácii krému sa SYN-AKE dvakrát denne, dochádza k redukcii vrások na čele až o 52% za 28 dní!

Vyskúšajte z našej ponuky


Tvárová gymnastika: Mladá bez skalpela a botoxu

Facebooková stránka, kde nájdete zaujímavé rady, tipy a cviky https://www.facebook.com/#!/pages/FaceFit-tv%C3%A1rov%C3%A1-gymnastika/258514314310246

Tak, ako si pravidelným cvičením v posilňovni spevníme telo, môžeme si tvárovou gymnastikou spevniť tvárové svalstvo a oddialiť nástup starnutia.

Tvárová gymnastika je cvičenie, ktoré spevňuje a formuje tvár, krk a dekolt.

"Po 25. roku života sa začína pomalý, ale nezvratný proces starnutia. Svaly sa uvoľňujú a klesajú vplyvom zemskej príťažlivosti. Okrem toho sa zmenšuje aj hrúbka svalovej hmoty. Tvorba kolagénu a elasténu sa spomaľuje, pleť stráca pevnosť a pružnosť. Pri tvárovom cvičení sa buduje svalová hmota, spevňuje sa svalstvo a znova sa naštartuje produkcia kolagénu a elasténu. Výsledkom sú pevná a pružná pokožka, spevnené a vyformované svaly," vysvetľuje lektorka tvárovej gymnastiky Daniela Kišoňová. Vybudovanou svalovinou sa vrásky vyplnia zvnútra a tvár pôsobí celkovo mladšie, pevnejšie, je rozjasnená a svieža.

Ako to funguje?

Tvárová gymnastika je cvičenie, ktorého princípom je sťahovanie a uvoľňovanie svalov.

"Vo fáze napätia sa sval odkrví a vo fáze uvoľnenia nová čerstvá krv prinesie kyslík a živiny. Tento proces vyvoláva intenzívnu regeneráciu nielen svalov, ale aj pokožky. Rozprúdi sa lymfatický systém, čím sa koža spevní a prečistí, rozžiari tvár a odstráni niektoré kožné problémy."


Priebeh cvičenia

1. fáza - cvičením sa buduje svalová hmota, ktorá sa z tváre stratila. Prebehne regenerácia svalov a pokožky, naštartuje sa celý priebeh spevňovania a formovania.

2. fáza - je dynamická a rýchla, podstatne sa skráti čas cvičenia. Spevní sa svalstvo a zároveň sa nanovo sformuje. Zostria sa kontúry tváre, opadnuté líčka sa spevnia, stratí sa druhá brada, rovnako ako vačky pod očami. Vrásky sa vyhladia, spadnuté viečka získajú pružnosť. Tvár dostane mladší a svieži výraz.

3. fáza - je udržiavacia. V tejto etape sa dlhodobo udržuje to, čo sme dosiahli v prvých dvoch. V prvej fáze sa cvičí 2-3-krát týždenne 1 hodinu, v druhej 13 minút denne.


Zopár cvikov:

1. Odstránenie druhej brady a zamedzenie jej vzniku - rukou na chvíľu zatlačte na bradové svaly a potom ich uvoľnite.

2. Posilnenie očných svalov, spevnenie spodného a vrchného viečka - na pár sekúnd otvorte oči do široka, cvik niekoľkokrát zopakujte.

3. Posilnenie svalov čela a odstránenie vrások v tejto partii - prstami tlačte obočie smerom dole a čelo smerom hore.

4. Posilnenie spodného viečka a odstánenie kruhov pod očami - oči prižmúrte a naťahujte ich vonkajšie kútiky.

5. Posilnenie a vyformovanie vrchnej časti líc - usmievajte sa, kútiky úst dvíhajte k očiam a masírujte svaly vo vrchnej časti líc.

6. Cvik pre plnšie, pružnejšie a pevnejšie pery - ústa špúľte smerom dopredu aby ste cítili napnutie svalstva.